Projekt Praha – město pro lidi

Byty jako investiční komodita

Praha za posledních deset let přilákala mezinárodní bytové
spekulanty a investory a dnes v širším centru města v různých
lukrativních lokalitách vlastní od 10 do 40 % všech bytů
cizinci.

Atraktivitu pražských nemovitostí pro investory lze vysvětlit kombinací srovnatelně nízké pořizovací ceny nemovitosti, nízkými daněmi z nemovitostí, snadnou možností obdržet hypoteční úvěr na její nákup, stabilním ekonomickým prostředím (stabilní měna a stabilní růst ekonomiky), atraktivitou samotné Prahy a srovnatelně levným životem v ní.

 

Posledních pár let se ve velkém přidávají i čeští bytoví investoři. I na ty ze všech stran dnes dorážejí banky, investiční poradci, realitní makléři a média: Nakupujte, dokud je čas! Jisté zhodnocení vaší investice! Láká celkové dlouhodobé navýšení ceny bytu v případě jeho prodeje a možnost stabilních a rostoucích příjmů z pronajímání bytu v průběhu držení nemovitosti.

Až polovina bytů v nových projektech a zhruba 40 procent starých bytů je dle zkušeností developerů i realitních specialistů zakupována nikoliv pro vlastní potřebu, ale na investici.

A může být ještě mnohem hůře

Investiční byty celosvětově zdaleka nejsou jen doménou menších privátních investorů, kteří poslední roky skupovali byty v Praze. Obří mezinárodní investiční realitní fondy se začínají zajímat nejen o komerční nemovitosti v České republice, ale i o projekty nájemního bydlení, které připravují místní realitní developeři. V nedaleké budoucnosti nám hrozí stejná situace, jako je dnes ve Španělsku, kde obrovský podíl na trhu bytů mají velké finanční skupiny, jež ceny nemovitostí zvedají čím dál výš. Nepomáhá ani velká výstavba bytů a nemovitostí za posledních patnáct let, ceny stále stoupají nahoru.

Investiční byty v nabídce developerů a realitních kanceláří

„Investiční byt na pronájem – garance výnosu 9 %“

investiční byty.com

 

„Investice do bytu je tou nejlukrativnější“

Trigema

 

„Investiční byty z celé ČR – široký výběr investičních bytů“

martintesarek.cz

 

„Investiční byty – nákup online – již od 350 000, výnos až 10 %“

lusq.cz

 

„Investiční byty Praha“

luxusni-bydleni-praha.com

Mediální masáž

„Byt jako investice 2019: Jak vydělat?“

E.15.cz

 

„Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat.“

iDnes.cz

 

„Kolik vydělají investice do bydlení? Je lepší koupit byt či posílat peníze do fondů?“

Aktuálně.cz